Pokrývačství


Provádíme zastřešení pro novostavby rodinných a obytných domů, občanských staveb, opravy starých střešních krytin a kompletní rekonstrukce střech včetně dodávky materiálu.

Používáme veškeré druhy krytin:

 • Pálené střešní tašky;
  velkým plusem je stálý vzhled a barevnost krytiny, jedná se o klasický přírodní a ekologický materiál z keramické pálené hlíny.
 • Betonové střešní tašky;
  její výhodou je jednoduchý systém pokládky a dlouhá životnost.
 • Pálené střešní tašky bobrovky.
 • Certifikované montáže střešní krytiny Bramac se zárukou 30+15 let.

Falcované krytiny

Střešní krytina z falcovaných plechů je bezpečnou a ověřenou technologií, která se velmi dobře uplatnila na historických budovách stejně tak jako například na střechách v horských oblastech.

Materiály, které se využívají pro provádění falcovaných krytin jsou jak pozinkované plechy, tak i bezúdržbové, jako jsou pozinkovaný plech s povrchovou úpravou, titanzinkové plechy nebo plechy měděné či hliníkové.

Realizujeme nadkrokevní izolaci BramacTherm

Způsob montáže jako nadkrokevní celoplošná tepelná izolace vylučuje vznik tepelných mostů, které vedou k tepelným ztrátám. Tyto požadavky mohou být snadno splněny kvalitním tepelným izolantem z polyuretanu. Díky své malé tepelné vodivosti umožňuje výrazné zeštíhlení zateplení proti většině jiných zateplovacích systémů. Výsledek je dodatečný zisk obytného prostoru.

Tesařství

Tesařské práce

Tesařské práce jsou základním prvkem stavby dřevěných nosných střešních konstrukcí. Kvalitní provedení tesařských prací, dle předepsaných předpisů a pravidel zajistí dlouhodobou stabilitu konstrukce a tím i celé střechy objektu.

Provádíme dodávku a montáž nových vázaných krovů. Taktéž jsme schopni vyměnit vadné části – krokve, sloupky, pozednice, pásky atd. Montujeme podbití z palubek a hoblovaných prken. Veškeré řezivo ošetřujeme impregnačními přípravky.

Postavíme Vám:

 • Pergoly, zahradní altány, zahradní domky
 • Přístřešky, garážové stání
 • Stavební konstrukce; krovy

Rekonstrukce historických budov

Nabízíme komplexní sanační práce na dřevěných konstrukcích v historických a památkově chráněných objektech.

Provádíme tesařské práce při opravách starých, historicky cenných krovů a montáž nových krovů, s provedením ochranných nátěrů dřevěných prvků proti dřevokazným škůdcům, účinkům ohně a sálavého tepla.

Klempířství

Klempířské prvky

Klempířskými prvky rozumíme žlaby, svody, úžlabí, lemování komínů, zdí a nadezdívek, parapety vikýřů apod. Výměny těchto prvků znamenají mnohdy částečné rozebrání střechy, proto je vhodné, aby životnost klempířských prvků korespondovala s životností střešní krytiny.

Nejčastěji používané materiály a jejich vlastnosti

 • Hliník, vysoká životnost, okapové systémy PREFA z barevného hliníku v jakékoliv požadované barvě. Hliník nerezne a je naprosto bezúdržbový. PREFA poskytuje na své výrobky záruku 40 let.
 • Měd, vysoká životnost, není nutná údržba, vyšší pořizovací cena.
 • Titanzinkový plech, vysoká životnost, není nutná údržba, nižší pořizovací cena.
 • Pozinkovaný plech, nižší životnost (koroduje), nutnost ošetřování nátěrem, nízká pořizovací cena.